Техосмотр. Апрель 2011...

Тут говорим обо всём, что не вписывается в тематику других разделов

Модератори: Shurik, Модераторы форума

Повідомлення Olexa » Сер липня 06, 2011 14:31

Якось дивно. Чим визначається перелік документів на право керування? ПДР? Якщо наявний перелік документів не суперечить ПДР, то які претензії? І хто, взагалі, зафіксує відсутність певного документу? Інспектор? У якій формі?
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Повідомлення Voditel » Сер липня 06, 2011 17:01

А как теперь будут контролировать выплату штрафов?
Зображення
Аватар користувача
Voditel
Член клуба
 
Повідомлення: 3464
З нами з: Сер липня 06, 2005 17:23
Звідки: Kiev

Повідомлення Лёха 31512 » Сер липня 06, 2011 18:43

Прочитав усю тему. Щось прийняли, щось скасували - ніфіга не зрозумів що тепер робити з техоглядом і дорученнями.
Є в мене моцик за генералкою (рама БН), техогляд прострочений. Що тепер робити? Купляти страховку і кататись чи здавати на металобрухт? Підкажіть будь ласка!
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Повідомлення Olexa » Сер липня 06, 2011 20:51

Текст новини на сайті Управління ДАІ МВС:

http://www.sai.gov.ua/lastnews/428.htm
Прес-служба Управління ДАІ МВС України написав:Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень»

05 Липня 2011 року

5 липня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень».

Зазначеним законом скорочується перелік документів, які зобов'язаний мати і передавати працівникові Державтоінспекції для перевірки водій транспортного засобу. Зокрема водієві достатньо мати при собі лише свідоцтво про реєстрацію на транспортний засіб та посвідчення водія (скасована вимога щодо обов’язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально посвідченого доручення).
Разом з цим, скасовано діючу процедуру державного технічного огляду та запроваджено обов’язковий технічний контроль транспортних засобів (лише для певних категорій ТЗ) без участі Державтоінспекції. Повноваження щодо проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів передано уповноваженим суб’єктам господарювання.
Одне з основних положень- взагалі не підлягають обов'язковому технічному контролю легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації.

Для інших транспортних засобів встановлюється наступна періодичність обов’язкового технічного контролю:

для легкових автомобілів, що використовуються у комерційних цілях, вантажних автомобілів незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них зі строком експлуатації понад два роки­ – кожні два роки;

для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни,
причепів до них та автомобілів таксі незалежно від строку експлуатації – щорічно;

для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації – двічі на рік.

Порядок перевірки технічного стану транспортних засобів визначається Кабінетом Міністрів України.

На кожний транспортний засіб, що пройшов обов'язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, суб'єктом проведення обов'язкового технічного контролю складається протокол перевірки його технічного стану, примірник якого видається водієві транспортного засобу.
Разом з цим встановлюється адміністративна відповідальність за порушення порядку здійснення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу, як для суб'єктів господарювання так і для страхових компаній.
Закон набуває чинності через 30 днів з дня його опублікування.

Лёха 31512, наскільки я розумію, коли закон вступить в силу, мотоцикли від обов'язкового технічного техогляду звільняються незалежно від терміну експлуатації. Довіреність пред'являти не треба. Страховку можна оформити у вигляді "на мене на будь-який транспортний засіб", щоб страхова не мала підстав присікатися до технічного стану. Це так, мої припущення, я не юрист.
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Повідомлення Ursus » Сер липня 06, 2011 21:58

Лёха 31512 написав:Є в мене моцик за генералкою (рама БН), техогляд прострочений. Що тепер робити? Купляти страховку і кататись чи здавати на металобрухт? Підкажіть будь ласка!


После того как закон вступает в силу - техосмотр не нужен, и про него можно забыть
При том что у тебя есть генералка - ты сможешь оформить на него страховку на ТС (страховку может оформить только владелец ТС - Это по закоу про обязательную страховку - насколько я знаю)
И можешь на нем кататься сколько душе угодно (если он на ходу конечно)
С собой надо будет иметь
1) Права с категорией
2) Документ на ТС (генералку можно оставить дома)
3) Страховку (тут нескольо скользький момент - но скорее всего ее воткнут как обязательную к предявлению в ПДД)

Что касается нестыковки принятого закона и ПДД. ПДД находятся в ведении кабмина а не ВР, И ВР дало кабмину месяц с момента опубликования привести ПДД (и не только) в соответствие с законом, собственно поетому и отстрочка в месяц

Законного обоснования у страховиков к невыплате (по моему не будет) если правильно оформить страховку на ТС.
Тоесть если в страховке есть перечень лиц которые имеют право на получение страховки, а за рулем был ктото другой - то страховка на него не распространяется.
А есть страховка оформлена на всех кто (на законных правах) управляет данным ТС - то надо выплачивать.
Насколько мне известно - тезис - что во время ДТП если у Вас нет каких-то документов при себе то вам страховку не выплатят - не имеет никаких правовых обоснований.
Аватар користувача
Ursus
Участник форума
 
Повідомлення: 121
З нами з: Вів вересня 28, 2010 23:10
Звідки: г. Ирпень (Киевская обл.)

Повідомлення Bobikus » Чет липня 07, 2011 14:57

Ursus написав:
Законного обоснования у страховиков к невыплате (по моему не будет) если правильно оформить страховку на ТС.
Тоесть если в страховке есть перечень лиц которые имеют право на получение страховки, а за рулем был ктото другой - то страховка на него не распространяется.
А есть страховка оформлена на всех кто (на законных правах) управляет данным ТС - то надо выплачивать.
Все б було правильним, але ви не врахували одного момента - із впровадженням "єдиного поліса" зникають раніше впроваджені 3 типи цивілки. Тепер буде лише один. Тобто по одному на кожного водія і на рік. Адже страхується саме відповідальність водія а не машини.

Насколько мне известно - тезис - что во время ДТП если у Вас нет каких-то документов при себе то вам страховку не выплатят - не имеет никаких правовых обоснований.
Має. Цю тезу можна вичитати в правилах страхування будь-якої страхової компанії. Також ця теза не суперечить "Закону про страхування", в якому теж згадуються умови не виплати. Тому надіятись на співчуття страховиків я би не радив. Якби вони були співчутливими то були б банкрутами, такі вже правила ринку.
freshoffroad.com
Аватар користувача
Bobikus
Участник движения
 
Повідомлення: 3226
З нами з: Сер грудня 05, 2007 22:59
Звідки: Львів-Київ
Машина: УАЗ 469БГГ

Повідомлення Olexa » Чет липня 07, 2011 15:00

Згідно сайту ВР, сьогодні закон направили на підпис Президентові.
Аватар користувача
Olexa
Член Совета Клуба, Админ форума
 
Повідомлення: 7741
З нами з: Чет червня 23, 2005 16:30
Звідки: Київ
Машина: УАЗ 31602

Повідомлення Ursus » Чет липня 07, 2011 20:08

Bobikus написав:
Ursus написав:
Законного обоснования у страховиков к невыплате (по моему не будет) если правильно оформить страховку на ТС.
Тоесть если в страховке есть перечень лиц которые имеют право на получение страховки, а за рулем был ктото другой - то страховка на него не распространяется.
А есть страховка оформлена на всех кто (на законных правах) управляет данным ТС - то надо выплачивать.
Все б було правильним, але ви не врахували одного момента - із впровадженням "єдиного поліса" зникають раніше впроваджені 3 типи цивілки. Тепер буде лише один. Тобто по одному на кожного водія і на рік. Адже страхується саме відповідальність водія а не машини.


А нельзя ли дать каие либо ссылочки (документы или аналитику) на впровадженням "єдиного поліса". А то както не знаком, а интересно.

Bobikus написав:
Насколько мне известно - тезис - что во время ДТП если у Вас нет каких-то документов при себе то вам страховку не выплатят - не имеет никаких правовых обоснований.
Має. Цю тезу можна вичитати в правилах страхування будь-якої страхової компанії. Також ця теза не суперечить "Закону про страхування", в якому теж згадуються умови не виплати. Тому надіятись на співчуття страховиків я би не радив. Якби вони були співчутливими то були б банкрутами, такі вже правила ринку.


Я просмотрел свои договора - там указаных пунктов нет (собственно на основе этого я и строил свои заключения ). Значит, тут важно найти "правильную" страховую компанию
Аватар користувача
Ursus
Участник форума
 
Повідомлення: 121
З нами з: Вів вересня 28, 2010 23:10
Звідки: г. Ирпень (Киевская обл.)

Повідомлення Bobikus » Чет липня 07, 2011 20:26

Ursus написав: А нельзя ли дать каие либо ссылочки (документы или аналитику) на впровадженням "єдиного поліса". А то както не знаком, а интересно.


Він ще у розробці, але інформація по вказаному пункту достовірна. Спробуйте погуглити по "єдиному полісу" та "європротоколу", можливо вже хтось щось про це в ЗМІ написав. Щойно уточнював - ситуація на сьогодні така - уряд забороняє страховикам відмовляти у наданні послуг цивілки а останні натомість стверджують, що страхування технічно непридатних авто нерентабельне і проводитись без зростання ціни поліса для всіх у рази не може. Зараз спільної домовленості немає, йдуть дебати.

Я просмотрел свои договора - там указаных пунктов нет (собственно на основе этого я и строил свои заключения ). Значит, тут важно найти "правильную" страховую компанию
Правила страхування у всіх компаній майже однакові. І мабуть в усіх є графа, де написано, що страховик має право відмовити у виплаті при умові, що водій був нетверезий або не мав усіх передбачених ПДР документів. Не плутайте з полісом цивілки.
freshoffroad.com
Аватар користувача
Bobikus
Участник движения
 
Повідомлення: 3226
З нами з: Сер грудня 05, 2007 22:59
Звідки: Львів-Київ
Машина: УАЗ 469БГГ

Повідомлення Ursus » Чет липня 07, 2011 21:26

Bobikus написав:Він ще у розробці, але інформація по вказаному пункту достовірна. Спробуйте погуглити по "єдиному полісу" та "європротоколу", можливо вже хтось щось про це в ЗМІ написав. Щойно уточнював - ситуація на сьогодні така - уряд забороняє страховикам відмовляти у наданні послуг цивілки а останні натомість стверджують, що страхування технічно непридатних авто нерентабельне і проводитись без зростання ціни поліса для всіх у рази не може. Зараз спільної домовленості немає, йдуть дебати.

Ок, я понял, что пока этот момент неясен. В принципе в данном законе (что обговаривается в этой ветке форума) много, так сказать, непродуманых моментов, которые будут тем или иным способом решатся в будущем (даже правильней сказать, "в недалеком будущем"), посему и тем для "поговорить про законы" у нас будет и не одна. Я же пока могу исходить из того что есть на данном этапе. Да, и чтото предсказывать с нашим правилельством - дело неблагодарное.
Bobikus написав:
Я просмотрел свои договора - там указаных пунктов нет (собственно на основе этого я и строил свои заключения ). Значит, тут важно найти "правильную" страховую компанию
Правила страхування у всіх компаній майже однакові. І мабуть в усіх є графа, де написано, що страховик має право відмовити у виплаті при умові, що водій був нетверезий або не мав усіх передбачених ПДР документів. Не плутайте з полісом цивілки.

Не понимаю.
У меня есть полис цивилки, который является договором между мной и страховой - где нет пунктов про отсутствие документов, как основание для невыплаты. В законе такого пункта тоже нет. Остальные документы (будь то внутренние правила самой страховой) не учитываются в данном вопросе. Значит я могу предполагать (и обосновано) что отсутствие у меня каких либо документов не является основанием для отказа в выплате
У меня есть каско (в которой пункт про трезвость есть - не надо их смешивать) в котором пункта про отсутствие документов тоже нет - значит и по каске это не может быть применено.
Отсюда я делаю вывод - дело не в принятом законе(а мы именно его и обсуждаем), а в вполне субективных вещах - выбор страховой компании.
К томуже, как я говорил ранНие, ПДД будет изменено кабмином до начала действия закона - и перечень документов в нем наверняка изменится.
Аватар користувача
Ursus
Участник форума
 
Повідомлення: 121
З нами з: Вів вересня 28, 2010 23:10
Звідки: г. Ирпень (Киевская обл.)

Повідомлення Ursus » Чет липня 07, 2011 21:37

Olexa написав:Якось дивно. І хто, взагалі, зафіксує відсутність певного документу? Інспектор? У якій формі?

Именно инспектор и в форме протокола и постановы на штраф согласно "действующему тарифу"
Аватар користувача
Ursus
Участник форума
 
Повідомлення: 121
З нами з: Вів вересня 28, 2010 23:10
Звідки: г. Ирпень (Киевская обл.)

Повідомлення Bobikus » Чет липня 07, 2011 23:11

Ursus написав:[
Не понимаю.
У меня есть полис цивилки, который является договором между мной и страховой - где нет пунктов про отсутствие документов, как основание для невыплаты. В законе такого пункта тоже нет. Остальные документы (будь то внутренние правила самой страховой) не учитываются в данном вопросе. Значит я могу предполагать (и обосновано) что отсутствие у меня каких либо документов не является основанием для отказа в выплате
У меня есть каско (в которой пункт про трезвость есть - не надо их смешивать) в котором пункта про отсутствие документов тоже нет - значит и по каске это не может быть применено.
Отсюда я делаю вывод - дело не в принятом законе(а мы именно его и обсуждаем), а в вполне субективных вещах - выбор страховой компании.
К томуже, как я говорил ранНие, ПДД будет изменено кабмином до начала действия закона - и перечень документов в нем наверняка изменится.
Почну з кінця :) ПДР може і змінять а може і ні (згоден, повинні це зробити з огляду, що Закон вищий), але станом на зараз вони не змінені, тривають суперечки ітп, а значить діють в цій редакції, яка вимагає наявність документів на право власності ТЗ. А ми, як водії у першу чергу повинні підпорядковуватись їм. Тому я і зауважив.

Тепер щодо страховки. Відразу скажу, що це, на мою думку, як мінімум дурнувато, але ми, як страхувальники (користувачі страхових послуг), отримуючи на руки поліс, підпадаємо не лише під умови, висловлені в цьому полісі, але і під такі акти як "Правила страхування" - окремий документ, затверджений регулятором страхового ринку (Держфінпослуг) для кожної компанії і який має більшу вагу ніж поліс. Правила повинні показуватись кожному клієнту страхової компанії на його вимогу. Не показуються тому що мало про них хто знає і тому не вимагає :)

Більше того є є ще декілька документів, які мають ще більшу вагу - це Закон про страхування і Закон про ОСЦПВВА, простіше про цивілку. Саме його і змінюють. У цих двох законах теж прописані деякі взаємовідносини між страховиком і страхувальником. Те, що ми бачимо зараз (зміни) це тільки їхня маленька частина :) І що важливо, що навіть якщо чогось не вказано в полісі, то ще не означає, що цього немає у Законі :)

Ну і вище вже Конституція з правами. Якщо реферувати, то для визначення правовідносин потрібно бути знавцем всіх них, в іншому випадку мати доброго юриста :)
freshoffroad.com
Аватар користувача
Bobikus
Участник движения
 
Повідомлення: 3226
З нами з: Сер грудня 05, 2007 22:59
Звідки: Львів-Київ
Машина: УАЗ 469БГГ

Повідомлення Лёха 31512 » П'ят липня 08, 2011 8:46

Bobikus написав:ситуація на сьогодні така - уряд забороняє страховикам відмовляти у наданні послуг цивілки а останні натомість стверджують, що страхування технічно непридатних авто нерентабельне і проводитись без зростання ціни поліса для всіх у рази не може. Зараз спільної домовленості немає, йдуть дебати

Здається почав трохи розуміти, де в цих нововведеннях ложка дьогтю прихована!
Уряд зі страхувальниками трохи пограють для нас комедію, ніби сперечаються. Потім прийдуть до домовленості, за якою страховикам буде заборонено відмовляти у наданні цивілки, але ціна буде вираховуватись в залежності від тех. стану машини. Як визначити тех. стан? Ну звісно ж - за віком машини та кількістю грошей, вбуханих за техобслуговування на "сертифікованих, ліцензованих" і т.п СТО.
І буде щось на зразок такого:
-машина віком до 3 років - 3 гривні
-машина віком від 3 до 7 років - 1003 гривні
-машина віком від 7 років - 100500 гривень за 1 куб.см. об'єму двигуна.
Чесно, прозоро, дємократічно.
А ДАІ буде пильно стежити, щоб ми без клятої "цивілки" навіть глянути в бік автомобіля не наважувались.
Аватар користувача
Лёха 31512
Участник форума
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят травня 14, 2010 21:52
Звідки: Донецк

Повідомлення Ursus » Суб липня 09, 2011 1:15

Bobikus написав: ПДР може і змінять а може і ні (згоден, повинні це зробити з огляду, що Закон вищий), але станом на зараз вони не змінені, тривають суперечки ітп, а значить діють в цій редакції, яка вимагає наявність документів на право власності ТЗ. А ми, як водії у першу чергу повинні підпорядковуватись їм. Тому я і зауважив.

Да, но закон тоже пока не действует. И есть месяц с момента опубликования, вот как раз чтобы подправили. Учитывая настойчивость с которой Янукович его продвигал, я не думаю что Азвров не сделает изменений в ПДД. А перечень документов - это первое и логичное. Но вот что он поменяет там еще - это да, это будет интересно.

Bobikus написав:Тепер щодо страховки. Відразу скажу, що це, на мою думку, як мінімум дурнувато, але ми, як страхувальники (користувачі страхових послуг), отримуючи на руки поліс, підпадаємо не лише під умови, висловлені в цьому полісі, але і під такі акти як "Правила страхування" - окремий документ...

Да, про этот момент не знал. Надо будет разобраться. Однако такой порядок существует и на данный момент, Обсуждаемый закон его не меняет. (с учетом будущих - в течении месяца - изменений в ПДД по поводу необходимых документов).
Тоесть - отказывать страховщики смогут ровно на тех же основаниях что и сейчас.
Востаннє редагувалось Ursus в Суб липня 09, 2011 1:35, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Ursus
Участник форума
 
Повідомлення: 121
З нами з: Вів вересня 28, 2010 23:10
Звідки: г. Ирпень (Киевская обл.)

Повідомлення Ursus » Суб липня 09, 2011 1:20

Olexa написав:Згідно сайту ВР, сьогодні закон направили на підпис Президентові.

Olexa - а где сообщенеи, что Президент его сегодня (опс, уже вчера) подписал?
http://www.president.gov.ua/news/20702.html
Теперь ждем опубликования в "Урядовом курере"
Аватар користувача
Ursus
Участник форума
 
Повідомлення: 121
З нами з: Вів вересня 28, 2010 23:10
Звідки: г. Ирпень (Киевская обл.)

Поперед.Далі

Повернутись до Круглый стол

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість